Ciąża, Macierzyństwo

Druga ciąża

     Wydawać by się mogło iż po pierwszej ciąży człowiek jest mądrzejszy o przeżyte doświadczenia i już niewiele może go zaskoczyć. Życie jednak nie jest takie proste i oczywiste o czym od kilku tygodni mam okazję po raz kolejny się przekonać – czyli projekt pt. "Druga ciąża".

     Geny. Podobno nie da się ich oszukać. Ale jak to jest, że dzieci urodzone z tych samych rodziców bywają tak różne od siebie. Wizualnie, ale przede wszystkim charakterologicznie?! Zawsze mnie to zastanawia. Podobnie sprawa ma się z wychowaniem, każde traktujesz raczej jednakowo, tych samych uczysz prawd życiowych, te same wartości wpajasz,a młody człowiek potrafi wyrosnąć na kompletnie odmienną istotę niż jego rodzeństwo. Doświadczam aktualnie jeszcze wcześniejszego stadium różnicy, którą trudno mi pojąć. Ciąża, druga.🙊🙉😍 Niby początek, ale nazbierało się już w ciągu tych kilku tygodni tyle odmienności w stosunku do tej pierwszej, że nadziwić się nie mogę. Przecież organizm mam ten sam co niecałe dwa lata temu, przecież ojcem nienarodzonego jest ten sam człowiek co tego narodzonego. Przecież nie zmienialiśmy miejsca zamieszkania, pracy ani nawet koloru włosów. To ja się pytam dlaczego już na starcie wszystko zaskakuje mnie od nowa?

     Ciążę z Mi przechodzilam nadwyraz dobrze. Fakt, byłam senna, jadlam co 2h, pochłaniałam lody tonami, a trzeci trymestr kazano mi przeleżeć, ale poza tym nie mogłam narzekać.Dziś nowe życie we mnie daje o sobie dużo głośniej znać niż jego/jej brat. Poziom sennosci ten sam i potrzeba jedzenia podobna. Z tą różnicą, że mdłości praktycznie się nie kończą. Mdli mnie rano, w ciągu dnia, wieczorem i w nocy. Płyny nie są akceptowane przez mój organizm pod żadną postacią . "Smakują" mi jeszcze jedynie okrutnie kwaśne rzeczy. Kiszona kapusta, kiszone ogórki, grejpfruty. 

    Nasze pragnienie o drugim dziecku było ogromne, nie spodziewaliśmy się nawet, że plany TEGO tam na górze będą tak szybko pokrywać się z naszymi marzeniami. Jesteśmy z tego powodu szczęśliwi,ale też trochę zaskoczeni, że po raz kolejny tak prawdziwym jest stwierdzenie :"każda ciąża jest inna". Porównujemy się ze swoimi mamami, koleżankami,  blogerkami. Staramy sie odszukać wzorzec ciąży, czy później  niemowlaka, który nam sie właśnie przytrafia. Szukaj,edukuj się, czytaj. Znajdziesz receptę na poszczególne dolegliwości, zachowania, problemy. Tylko uważaj! Na nowe życie nie ma JEDNEJ recepty. Każdy z nas jest indywidualistą – jedyny i niepowtarzalny. I daje o tym znać już od samego początku. To ON, nie żaden INNY.😊

1 zastanowić się “Druga ciąża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *